Kügim
    
 

Projenin Amacı

 
Ana SayfaProjenin Amacı


       “Girişimciliğin Yolunu Küçükçekmece Aydınlatıyor" projesi, Küçükçekmeceli girişimci adaylarına verdiği yenilikçi ve yaratıcı girişimcilik eğitimleri ile Küçükçekmece'de istihdama katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda Küçükçekmeceli gençlere sunulan proje geliştirme desteği ve açık girişimcilik ofisi altyapısıyla, girişimci adaylarının iş fikirlerini hayata geçirmelerine katkı sağlanmaktadır.

       Projelerini geliştirme imkanı bulan girişimci adaylarına verilecek işletme geliştirme koçluğu eğitimleri ile adayların iş hayatına atılmalarının önündeki engellerin ortadan kaldırılması hedeflenmiştir. Başarılı kişilere planladıkları işi geliştirmeleri için açık ofiste yer verilerek finans kaynaklarına erişim imkanı, iş yeri mekanı, ortak ofis ekipmanı, ofis hizmetleri gibi iş geliştirme desteği sağlanacaktır. İşletmelerin en kırılgan oldukları ilk yıllarını sağlıklı bir şekilde aşmaları ve büyümeleri sağlanarak, girişimci motivasyonunun artırılması öngörülmektedir.

         Bu sayede başarılı girişimci adaylarına verilen destekle ülke istihdamına katkı sağlayacak iş geliştirme fikirlerinin hayata geçmesine destek olarak, ekonomik gelişmelerin önü açılacaktır.